Zprávy a aktuality

RSS

Jak na kuny v autě

Ojíněná tráva, první sněhové vločky, ledové květy na oknech… Příchod zimy má své nepopiratelné kouzlo, pro naše vozidlo přináší riziko spojené nejen s ledovkou na silnicích. 

S klesajícími teplotami se do vyhřátého motorového prostory stahují škůdci, kteří mohou natropit nemalou paseku, která provětrá naše peněženky ještě před nákupem vánočních dárků. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak se chránit před kunami, které si možná právě teď brousí zuby na kabeláž vašich automobilů. 

V našem článku se seznámíte s několika šetrnými, ale účinnými prostředky, jak předejít škodám, které mohou kuny napáchat. Uvidíte sami, kolik existuje možností při obraně rozvodů a dalších částí vnitřního prostoru vašeho vozidla. 

Podrobné informace, jak se před kunami bránit, jsme pro vás shrnuli v článku Jak na kuny v autě

Široký výběr ochranných prostředků je pro vás připraven zde

 

 

Objevte sílu nových maziv a čističe KONKOR

Letos si zima dává opravdu na čas. Dle předpovědí to ale vypadá, že se snad už pomalými krůčky blíží. A vy máte úklid dílny, údržbu a zazimování zahradní techniky nejspíš dávno hotové. 

Pokud jste to odkládali, zbývá Vám jen posledních pár dní, než zima dorazí v plné síle. Možná také trochu koketujete s myšlenkou, že sekačku, křovinořez a další, jen na rychlo odložíte někam do kouta. No a úklid dílny a garáže také nikam neuteče.

Není ovšem lepší předejít možným komplikacím a začít další sezónu se stroji funkčními na první nastartování a dílnou připravenou na nové výzvy? My jsme rozhodně pro tuto možnost. A jako vždy přicházíme s prostředky, které Vám zazimování techniky a další radosti podzimního úklidu jednoznačně usnadní. 

Jedná se o produkty vyrobené firmou Paramo, jejichž spolehlivost a kvalitu, která se každopádně vyrovná zahraničním špičkám, snad ani nemusíme zdůrazňovat.

KONKOR 210 

S tímto čistícím sprejem používaným profesionály vyřešíte mnoho nepříjemných aspektů péče o stroje a zařízení. Odstranění nečistot, olejů, maziv i vosků zvládá i v těch nejužších skulinách. Pomůže vyřešit slepené nebo zadřené spoje. Místa aplikace čistí a krátkodobě konzervuje a činí odolné vůči korozi. Použití tohoto spreje je doporučené na všechny druhy kovů, včetně těch, které jsou vystavené vlhkosti.

KONKOR 315

Dalším produktem řady Konkor uděláme určitě radost střeleckým nadšencům i myslivcům, které čeká závěr lovecké sezóny a s tím spojená poslední leč. Při nezbytném čištění hlavní jim bude tento čistící sprej neocenitelným pomocníkem. Jedná se totiž o mazivo určené v první řadě k čištění palných zbraní.  Díky dokonalému odstranění povýstřelových spalin ulpívajících v hlavni, je dosaženo přesné střelby.  Přípravek je však všestranným pomocníkem nejen v dílně při uvolňování zatuhlých šroubů, ale také v cyklistice.  Vniká do těch nejtenčích spojů, konzervuje všechny druhy kovů a zvyšuje jejich odolnost vůči vlhkosti. 

KONKOR CLEAN 

Přípravkem Konkor Clean odstraníte veškerou hrubou mastnotu držící se na jakémkoliv povrchu. Vniká do těch nejtěsnějších prostor, rychle zasychá a zanechává po sobě čistý povrch krátkodobě odolný proti korozi. V uvolňování zatuhlých šroubů nebo zadřených spojů Vám bude stejně užitečný jako předešlé produkty. 

Věříme, že Vám naše nabídka dodala elán do posezónního úklidu a tím i pozitivně ovlivnila jarní „probouzení” ze zimního spánku. 

 

Naše novinky mezi oleji

 

Díky technologickému pokroku jsou současné motory vysoce účinné a výkonné. To přináší zvýšené nároky na jejich odolnost. Požadované odolnosti dosáhneme použitím olejů, které vytvoří opravdu pevný mazací film s dlouhou trvanlivostí. 

 

Nejsilnějšími oleji jsou ty z řady Castrol EDGE s technologií TITANIUM FST™. Díky této technologii je pevnost olejového filmu dvojnásobná a tento olej je dokonalou prevencí tření vznikajícího mezi kovovými částmi motoru.

Díky pečlivému testování bylo zjištěno snížení tření až o 15 % a prodloužení účinnosti o 140 hodin proti olejům bez technologie TITANIUM FST™.

 

 

Castrol EDGE Titanium FST 0W-20 LL IV a Castrol EDGE Titanium FST 0W-20 V

 

Nové typy motorových olejů Castrol EDGE Titanium FST poskytují maximální výkonnost dnešním moderním motorům VW. Tyto motory jsou provozovány s prodlouženým servisním intervalem a vyžadují motorový olej nízké viskozity s vysokou úrovní ochrany proti opotřebení.

 

Výhod těchto typů motorového oleje je několik:

  • maximalizuje krátkodobou a dlouhodobou výkonnost motoru
  • snižuje tvorbu usazenin, a tím pomáhá zlepšovat reakci motoru
  • poskytuje nepřekonatelnou úroveň ochrany při široké škále provozních podmínek a teplot
  • udržuje maximální výkon motoru i za náročných provozních podmínek
  • nabízí excelentní nízkoteplotní charakteristiky

Castrol EDGE Titanium FST 0W-20 LL IV splňuje specifikace nové normy VW 508.00 a 509.00. Ty platí pro oleje k použití v nových modelech koncernu VW (Kodiaq, Audi A4 2016, Superb, atd.)

Dvojice specifikací 508.00 (pro benzín) a 509.00 (pro naftu) předepisuje olej s viskozitou 0W-20, s úsporou paliva – „fuel economy" a prodloužený interval výměny. 

Tyto specifikace olejů nejsou zpětně kompatibilní a nelze je tedy použít v jiných motorech VW. Oleje jsou vhodné pro nové 2.0 TFSI 140 kW a 3.0 TDI CR 160 kW VW/Audi motory.

Castrol EDGE Titanium FST 0W-20 V

Motorový olej je vhodný pro použití v benzinových a dieselových motorech osobních automobilů Volvo, kde výrobce předepisuje olej viskozitní třídy SAE 0W-20 a specifikace Volvo VCC RBS0-2AE.